حضور مهندس ممیزی در چهارمین نشست روسای مراکز تابعه موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین ، مهندس محسن ممیزی با حضور در چهارمین نشست روسای مراکز تابعه موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی به عنوان یکی از سخنرانان این نشست گفت : اضافه شدن کارشناسی ارشد فناوری محیط زیست با گرایش پسماند شهری به دانشگاه شهرداری ، پاسخگوی بسیاری از مشکلات کلان این حوزه است .

برپایه این گزارش رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین با تبیین اهداف رشته تحصیلی محیط زیست با گرایش پسماند شهری ، نیاز برخی از مناطق کشور مانند استان تهران به کارشناسان خبره و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد رشته تحصیلی فوق را ضروری دانست .

IMG_20160207_154216

شایان ذکر است دکتر مردانی رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی در این نشست ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد شهیدان و امام راحل از تلاش و همکاری صمیمانه کلیه روسای حاضر در این نشست قدردانی نمود. وی افزود همه ما باید تلاش کنیم تا در این فرصتی که به دور هم جمع شده ایم نهایت استفاده را از زمان جهت دستیابی به راهکارهایی جهت تسهیل در روند فعالیت های مراکز در زمینه های اداری ، مالی و پشتیبانی فناوری اطلاعات و فرهنگی و دانشجویی به دست آوریم.
دکتر مردانی در ادامه به اهمیت منابع انسانی و آموزش کارکنان تاکید نمود که مراکز مطابق دستورالعمل و قوانین تدوین شده فعلی نسبت به چینش نیروی انسانی اقدام نمایند.
رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی نوید آن داد که در آینده نزدیک پرتال موسسه را از طریق مدیریت it موسسه راه اندازی خواهند کرد و تمامی مراکز به این پرتال متصل خواهند شد.
در ادامه آقای فرهمند معاون حراست وزارت کشور نیز با حضور در این نشست به تبیین منابع انسانی و مدل های اداری در ساختار نیروی انسانی پرداخت. معاون حراست وزارت کشور ضمن تشریح جایگاه منابع انسانی و اهمیت و نقش حراست را در حفظ و نگهداری منابع انسانی تاکید نمود. وی در ادامه مواردی را به عنوان هشدارهای حراستی و امنیتی در آگاه سازی روسای مراکز متذکر شد.
فرهمند در ادامه افزود با توجه به اینکه در آستانه انتخابات هستیم روسای مراکز را از اهمیت این زمان و جلوگیری از اهمیت دوری جستن از هرگونه جناح بندی و فعالیت های حزبی به نفع شخص یا گروهی را در مراکز هشدار داد.
وی گفت: نباید اساتید در کلاس به تبلیغ شخص یا گروهی به تبلیغ انتخاباتی بپردازند و هشدارهای لازم روسای مراکز به مدرسین اعلام نماید.
در ادامه مدیر آی تی موسسه نیز اهمیت موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات را در موسسه تشریح نمود و چگونگی و نحوه راه اندازی پرتال موسسه را برای حاضریت در جلسه تشریح نمود. باید خاطر نشان ساخت شش مرکز که دارای عملکرد و تعامل بیشتری با موسسه داشتند انتخاب و از آنها قدردانی به عمل آمد. در ادامه سوگند نامه ای نیز اط سوی موسسه تنظیم و قرائت شد که به امضاء تمامی روسای مراکز قرار گرفت.
در پایان بیانیه پایانی نشست تنظیم و تدوین و به شرح زیر قرائت شد.
باسمه تعالی
بیانیه پایانی چهارمین نشست روسای مراکز تابعه
موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی
 
خداوند متعال را شاکریم که در ایام سی و هفتمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شاهد برگزاری چهارمین نشست روسای مراکز تابعه موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی بودیم. در این نشست که در پایتخت ایثار و مقاومت و فضای عطرآگین شهیدان و به میزبانی مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز و با پیام ارزشمند وزیر محترم کشور و حضور مؤثر و با نشاط خدمت گذاران و تلاش گران این عرصه برگزار شد، با تشکیل کمیته ها و کارگروه های سیاست گزاری و راهبردی، چالش های حوزه های کاری و عملکرد مراکز و موسسه در سال 1394 مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکلات و جهت گیری ها و سیاست های کلی سال 1395 به تصویب رسید.
شرکت کنندگان در نشست، ضمن پاسداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و همه شهیدان والامقام، تبریک دهه مبارک فجر به پیشگاه رهبر فرزانه و ملت شریف ایران و دعوت از همگان برای شرکت در آیین های گرامیداشت این ایام الله بویژه راهپیمایی شکوهمند 22 بهمن ماه، بر موارد زیر تاکید نمودند:
1.     رؤسای مراکز علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی، مشارکت حداکثری در صحنه انتخابات را تجلی مردم سالاری دینی و نشانه ای از اهتمام و علاقمندی به تعیین سرنوشت سیاسی کشور در چارچوب قانون اساسی دانسته، از همه توان خود برای حضور فعال، آگاهانه و پرشور دانشگاهیان و مردم شریف ایران در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بهره خواهند گرفت.
2.     شرکت کنندگان در این گردهمایی، ضمن تقدیر از پیام و حمایت های مستمر وزیر محترم کشور، آمادگی کامل خود را برای تحقق و انجام توصیه های ایشان اعلام داشته، برنامه ریزی برای نیازسنجی و ظرفیت شناسی علمی و آموزشی برای حال و آینده حوزه های مدیریت شهری و روستایی با فعال سازی ظرفیت های مطالعاتی و پژوهشی و اهتمام جدی برای آموزش و به روز رسانی و ارتقاء سطح دانش و مهارت سرمایه های انسانی را، در دستور کار آتی خود قرار دادند. از این رهگذر، انتظار می رود حوزه های تابعه وزارت کشور و استانداری ها و شهرداری ها نیز با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام عالی وزارت، موسسه و مراکز را در اجرای این ماموریت ها یاری نمایند.
3.     اکنون که موسسه آموزش عالی مدیریت شهری و روستایی با هیات امناء، اساسنامه و جایگاه قانونی معین، در راس مراکز تابعه مستقر شده است، انتظار می‌رود دانشگاه جامع علمی کاربردی به منظور جلوگیری از تداخل اختیارات تفویض شده به واحدهای استانی با وظایف قانونی موسسه و ایجاد پیوستگی مدیریتی و پاسخگویی مناسب با رعایت سلسله مراتب اداری، زمینه نقش آفرینی مؤثر و کنش گری فعال موسسه در بخش‌های مختلف را فراهم نماید.
4.     شرکت کنندگان در نشست با توجه به سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری برای برنامه ششم توسعه، مبنی بر” افزایش سهم آموزش‌های مهارتی در نظام آموزشی کشور” ، بر تداوم حمایت های مادی و معنوی دولت خدمت گذار تدبیر و امید بویژه وزارت علوم تحقیقات و فنآوری از نظام آموزش عالی مهارتی تاکید کردند.
5.     دانشجویان بخش مهمی از سرمایه های اجتماعی کشور محسوب می شوند و رشد و ارتقای این سرمایه ها ، از طریق فرهنگی اجتماعی، حرکت پرشتاب به سمت توسعه، پیشرفت ،آبادانی، سرزندگی و نشاط جامعه را فراهم می آورد. لذا روسای مراکز بر توجه بیش از پیش به فعالیت های فرهنگی، برگزاری شورای فرهنگی موسسه و مراکز و تدوین برنامه جامع برای سال آتی تاکید کردند.
6.     شرکت کنندگان در نشست با توجه به مشکلات ساختاری و اجرایی مراکز و تغییرات روزافزون شرایط محیطی و فنآوری، بر ضرورت بهسازی و ساماندهی ساختار و منابع انسانی و انتظام و انسجام مالی مراکز با استقرار سامانه های یکپارچه مجازی مطابق با اساسنامه و مصوبات هیات امناء موسسه، تاکید نمودند.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
 
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوندهای مهم

تماس با ما

آدرس مرکز شماره 1 (خواهران) :

ورامین-میدان رازی-ابتدای بلوار رسالت-جنب آتش نشانی-ساختمان شهید مهتدی-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره های تماس :36220146 – 36229945    – کدپستی 3371739974

آدرس مرکز شماره 2 (برادران) :

ورامین-بلوار رسالت-مجتمع عفاف-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره تماس:36220091

 

آدرس مرکز نقشه

تمام حقوق برای دانشگاه علمی کاربردی ورامین محفوظ میباشد


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/pesarek2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373