علمی کاربردی ورامین قطب علمی منطقه/جشن فارغ التحصیلی در اردیبهشت ماه

رییس دانشگاه علمی کاربردی مرکز ورامین با بررسی اوضاع و جایگاه علمی این دانشگاه در منطقه گفت:دانشگاه علمی کاربردی ورامین قطب علمی منطقه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسوه خدمت دکتر مهدی کردبچه رییس دانشگاه علمی کاربردی مرکز ورامین که به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ورامین سخن می گفت با اشاره به روند ملی شدن صنعت نفت افزود:معمولا در مدارس و محافل به بعد تاریخی این مهم پرداخته می شود و بعد حقوقی این پیروزی عظیم غافل می ماند.

وی ادامه داد:استکبار جهانی منابع کشورهای جهان سوم را جزو اموال خود می دانست و لذا طی قراردادی فروش نفت ایران تا سال ۱۳۶۱ هجری شمسی به انگلیس واگذار شده بود که این بزرگترین خیانت به کشور بود.

این مسئول و کارشناس امور حقوقی تصریح کرد:سه گروه در ملی شدن صنعت نفت نقش داشتند،اول نهضت مردمی به رهبری آیت ا… کاشانی،دوم جبهه ملی به رهبری دکتر مصدق و سومین گروه که در برهه ای از زمان نقش کلید اساسی داشت فداییان اسلام به رهبری شهید نواب صفوی بود.

وی گفت:این سه گروه به نتیجه رسیدند که تا رزم آرا به عنوان مزدور انگلستان باشد نمی توانند به ملی شدن نفت امید داشته باشند لذا فداییان اسلام اقدام به اعدام انقلابی رزم آرا نمودند و پس از وی دیگر مانع جدی بر سر راه ملی شدن صنعت نفت وجود نداشت.

کردبچه  افزود: پس از ملی شدن صنعت نفت و ابطال قرارداد ننگین با شرکت بریتیش پترولیوم کشور انگلیس در دیوان بین المللی حقوقی از ایران شکایت کرد،این دادگاه ۱۵ داور داشت که پس از دفاعهای حقوقی دکتر مصدق ۹ داور به نفع ایران رای دادند ولی انگلیس نا امید نشده و این میاله را در شورای امنیت مطرح کرد و اولین قطعنامه ضد ایرانی در سال ۱۳۳۸ در سازمان ملل تصویب شد،انگلیس اولین کشوری بود که تحریمهای یک جانبه علیه کشور مان را نیز به اجرا در آورد.

وی سپس به مسائل دانشگاه علمی کاربردی ورامین اشاره نموده و افزود:این مرکز به عنوان تنها مرکز تحصیلات عالی بخش مرکزی شهرستان ۳ سال پیش با حدود ۱۲۰ دانشجو فعالیت خود را شروع نمود و بنده از همان ابتدا عضو هیات امنا بودم و در حال حاضر حدود ۳ ماه است که ریاست این مرکز را نیز برعهده دارم.

رییس دانشگاه علمی کاربردی مرکز ورامین تصریح کرد: در حال حاضر این دانشگاه که به صورت هیات امنایی اداره می شود به عنوان یک قطب علمی در منطقه به فعالیت خود ادامه می دهد و مدتی بیش از ۱۰۰۰ دانشجو داشته است و اردیبهشت امسال اولین جشن فارغ التحصیلی این مرکز برگزار می گردد.

وی عنوان کرد:مجموعه شهرستان همکاری خوبی با این مرکز داشته و همواره درصدد افزایش سرعت رشد آن بودند و اقدامات خوبی در مورد مکان دانشگاه،وضعیت علمی و اخلاقی و تعداد دانشجو صورت پذیرفته است.

این مسئول از افتخارات دانشگاه را عضویت حضرت آیت ا… محمودی گلپایگانی در هیات امنا آن دانسته و افزود:برای ما این افتخار بسیار مطلوبی است،موقعیت علمی و معنوی ایشان شان خاصی به دانشگاه در تهران و نیز شهرستان داده است،رهنمودهای ایشان همواره موجب رشد ما بوده که از جمله آنها می توان بحث تفکیک جنسیتی را عنوان نمود که بحمدا… امروز در این مرکز اجرا می شود.

وی گفت: در حال حاضر روزهای دختران و پسران مرکز ما هم جداست و اختلاط جنسیتی که منشا بسیاری از موارد سوء فرهنگی بود وجود ندارد و به مجرد اینکه این طرح توسط ما مطرح شد بسیاری از دانشگاههای کشور در قم،اصفهان،مشهد و … از آن الگو گرفته و دانشگاه تک جنسیتی راه اندازی نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوندهای مهم

تماس با ما

آدرس مرکز شماره 1 (خواهران) :

ورامین-میدان رازی-ابتدای بلوار رسالت-جنب آتش نشانی-ساختمان شهید مهتدی-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره های تماس :36220146 – 36229945    – کدپستی 3371739974

آدرس مرکز شماره 2 (برادران) :

ورامین-بلوار رسالت-مجتمع عفاف-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره تماس:36220091

 

آدرس مرکز نقشه

تمام حقوق برای دانشگاه علمی کاربردی ورامین محفوظ میباشد


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/pesarek2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373