دهمین كنفـرانس نگهداري و تعميرات

با عنايت به رقابت‌هاي شديد اقتصادي در عرصه بين‌المللي و اين‌كه محيط اقتصادي به تغييرخود ادامه مي‌دهد، بازارها بهترين كيفيت محصول و خدمات را مي‌طلبند و مشتريان حق انتخاب بيشتري مي‌خواهند. تمام اين پديده‌ها نشان مي‌دهدكه موفقيت امروز نمي‌تواند تضميني براي موفقيت و پيروزي فردا باشد. صنايع بايستي با دقت تمام، روند‌هاي موجود را ارزيابي كنند و راهي را كه به بقا و موفقيت مداوم ختم مي‌گردد، تعيين نمايند . بر اساس آنچه امروزه در دنیا به اثبات رسیده، صرفه جویی های حاصل از اعمال تدابیر علمی نگهداری و تعمیرات، منجر به کاهش قیمت تمام شده، ارتقاء کیفیت و در نهایت موفقیت در ارائه محصول در عرصه بین‌المللی می‌شود.خسارت‌های مالی و جانی جبران ناپذیر از جمله نتایج حاصل از عدم اجرای صحیح اصول نگهداری و تعمیرات است و از سوی دیگر، توجه به جایگاه و اصول نگهداری و تعمیرات در تمام فعالیت‌های تولیدی و اجرایی شامل نفت، گاز، پتروشیمی، معدن، حمل و نقل جاده‌ای و ریلی و همچنین ساخت سدها و فعالیت‌های عمرانی می تواند منجر به ارتقاء سطح بهره وری و کاهش هزینه‌ها شود.هم اکنون توجه به مباحث نگهداری و تعمیرات از نظر مدیریتی و بحث‌های فنی مربوط به آن در مقایسه با سال‌های قبل بیشتر شده و خوشبختانه تاکنون در آستانه برگزاری دهمین کنفرانس نگهداری و تعمیرات شاهد رشد مقاله های ارسالی از نظر تعداد و محتوا هستیم. دعوت از اساتید ، صاحب نظران و کارشناسان بزرگوار جهت سخنرانی همچنین برگزاری کارگاه‌های عملی اصول نگهداری و تعمیرات ، پنل های تخصصی ، ارائه مقالات و تجربیات و  نمایشگاه جانبی از جمله برنامه‌های دهمین همایش نگهداری و تعمیرات است که در روزهای 16 و 17 آبان ماه سال جاری در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود. برگزاری کنفرانس نگهداری و تعميرات ( نت ) بدنبال ضرورت‌ها و احساس نيازهايی که تشخيص داده شد، مورد توجه قرار گرفت، در واقع اهم ضرورت‌های برگزاری اين کنفرانس را می‌توان اين‌گونه برشمرد :

1)  عدم وجود جاي‌گاه مناسب نگهداری و تعميرات در بنگاه‌هاي اقتصادي ايران، علی‌رغم تاثير فوق‌العاده‌ای که اين علم بر روان‌سازی فرآيندهای سازمان و کاهش هزينه‌های مختلف عملياتی سازمان‌ها، موسسات و نهادهای مختلف کشور دارند.

2)  نياز به بازنگری جدی و مهندسي دوباره فرآيندهای مختلف نگهداری و تعميرات به ويژه ضرورت بهينه سازی آن‌ها در مديريت سرمايه‌های ملی در کشور .

3)  بيان ديدگاه‌ها، چالش‌ها و تجارب موفق موسسات، سازمان‌ها و نهادهای کشور در حوزه نگهداری و تعميرات و بررسی روند توسعه انجام فعاليت‌های نگهداری و تعميرات رايج در کشور در مقايسه با اصول نوين و پيشرفته آن در دنيا .

4)  نياز به شناسايی نخبگان، پژوهشگران، مهندسان، مراکز، موسسات، دانشگاه‌ها و سازمان‌هاي فعال در اين زمينه و معرفی پروژه‌های تعريف شده و بررسی نحوه نياز سنجی، تعريف و انجام پروژه‌های جديد در اين زمينه

به يقين تداوم اين كنفرانس‌ها، آثار ارزشمندي را براي توسعه دانش نگهداري و تعميرات در كشور به همراه خواهد داشت. از اين رو، انجمن نگهداري و تعميرات ايران با همكاري و همياري دانشگاه‌ها، مراكز علمي- پژوهشي فعال در اين زمينه و حمايت سازمان‌ها، شرکت‌ها و نهادهای مختلف کشور افتخـار دارد تا دهمین كنفـرانس نگهداري و تعميرات را در 16 و 17  آبان ماه 1394 به نحو مطلوب برگزار نمايد.

پایگاه اطلاع رسانی همایش :  http://iscconferences.ir/iran

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوندهای مهم

تماس با ما

آدرس مرکز شماره 1 (خواهران) :

ورامین-میدان رازی-ابتدای بلوار رسالت-جنب آتش نشانی-ساختمان شهید مهتدی-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره های تماس :36220146 – 36229945    – کدپستی 3371739974

آدرس مرکز شماره 2 (برادران) :

ورامین-بلوار رسالت-مجتمع عفاف-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره تماس:36220091

 

آدرس مرکز نقشه

تمام حقوق برای دانشگاه علمی کاربردی ورامین محفوظ میباشد


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/pesarek2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373