دیدار رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با مدیر کل وزارت علوم ایالت بادن ورتمبرگ آلمان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمد اخباری در سفر به کشور آلمان با آقای جورگن وربرگ مدیر کل وزرات علوم، تحقیقات و هنر ایالت بادن ورتمبرگ آلمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر اخباری ضمن تشکر از میزبانی این ایالت اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه مهارت محور و پیشرو در ایجاد بستر، کار آفرینی جایگاه ویژه ای را در آموزش نیروی کار و تکنسین مورد نیاز بخشهای مختلف اقتصادی کشور ایران دارد.

رییس دانشگاه با ابراز علاقه مندی برای گسترش همکاریهای علمی با دانشگاه های آلمان گفت: ایجاد و توسعه همکاری در زمینه ی برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت برای ارتقاء سطح دانش و توانایی مدرسان و اعزام اساتید و دانشجویان جهت شرکت در دوره های تکمیلی دانشگاه های آلمان از جمله برنامه های مهم دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

 وی ادامه داد: بهره برداری از تجربیات دانشگاه ها و سازمانهای مرتبط با آموزشهای مهارتی آلمان در زمینه طراحی استانداردهای آموزشی و نظام های مدیریتی این آموزشها از اهداف مهم این سفر است.

دکتر اخباری با اعلام تصمیم برای راه اندازی دفتر نمایندگی دانشگاه جامع علمی کاربردی در آلمان اظهار امیدواری کرد تا با ایجاد این دفتر همکاری های مستمر دانشگاه جامع علمی کاربردی با سازمانهای مرتبط با آموزشهای مهارتی و کاربردی در آلمان افزایش یابد.

در ادامه این دیدار آقای جورگن وربرگ وزیر علوم ایالت بادن ورتمبرگ آلمان به معرفی نظام آموزشهای مهارتی این ایالت پرداخته و گفت: این ایالت با بیست و سه دانشگاه علمی کاربردی دولتی و بیست و هشت دانشگاه علمی کاربردی خصوصی، دوره های دانشگاهی را در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس برگزار می نماید.

وی افزود: فرآیندهای آموزشی این دانشگاه با همکاری بیش از نه هزار شرکت و موسسه آلمانی که عمدتا در سطح جهانی شناخته شده هستند صورت می پذیرد.

 آقای جورگن وربرگ در پایان گفت: نزدیک پنچ درصد از تولید ناخالص داخلی این ایالت صرف فعالیتهای پژوهشی می شود.

شایان ذکر است دکتر الریچ ماخ رییس موسسه بین المللی بادن ورتمبرگ و خانم الکساندر احمد معاون این موسسه و دو تن از مدیران وزارت علوم  این ایالت از دیگر میهمانان این دیدار بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوندهای مهم

تماس با ما

آدرس مرکز شماره 1 (خواهران) :

ورامین-میدان رازی-ابتدای بلوار رسالت-جنب آتش نشانی-ساختمان شهید مهتدی-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره های تماس :36220146 – 36229945    – کدپستی 3371739974

آدرس مرکز شماره 2 (برادران) :

ورامین-بلوار رسالت-مجتمع عفاف-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره تماس:36220091

 

آدرس مرکز نقشه

تمام حقوق برای دانشگاه علمی کاربردی ورامین محفوظ میباشد


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/pesarek2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373