سید محسن رضایی: اعتیاد یک بیماری اجتماعی است

سید محسن رضایی رئیس شورای اسلامی شهر و عضو هیات امنای دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین در همایش نقش مدیریت مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از جرم که امروز در سالن همایش شهرداری ورامین برگزار شد با اشاره به تعیین سیاست های مقام معظم رهبری با مواد مخدر در ۱۱ محور افزود:اعتیاد به موادمخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب شده و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‏هاى مختلف مى‌گـــــردد.

۲۰۱۵۰۵۱۲_۱۰۵۱۵۶

وی ادامه داد:اعتیاد بعنوان یک آسیب اجتماعی، هیچ گاه بطور کامل ریشه‌کن نخواهد شد، اما با تدبیر، اندیشه و تلاشى مخلصانه حداقل می‏توان آنرا به کنترل درآورد.
رضایی ادامه داد:در این برهه حساس تاریخی، پدیده مواد مخدر و روانگردان‌ها، بیش از هر زمان دیگری، سلامت بشریت را با تهدیدی جدی مواجه نموده است. در یک سو شبکه‌های پیچیده و مافیائی تهیه و توزیع مواد مخدر، با حداقل ده میلیون عضو فعال در سطح جهان و با اهدافی پلید و سودجویانه، در پی کسب سودهای سرشار هستند و در دیگر سوی قضیه، بیش از دویست میلیون نفر در اقصی نقاط گیتی، به دلایل و ریشه‌های زیستی، روانی، اجتماعی و اقتصادی، داوطلبانه مواد مخدر مصرف می‎کنند.

رییس شورای اسلامی شهر ورامین ادامه داد:متاسفانه جریان مبارزه با مواد مخدر، از طرف قدرت‌های بزرگ جهانی مورد توجه و حمایت لازم قرار نگرفته و حتی بعضا از این ابزار مهم نیز، به عنوان اهرم فشار و نفوذ خود در برخی کشورها بهره می‎جویند. در این میان میهن اسلامی ما به لحاظ موقعیت حساس منطقه‌ای و جهانی و همجواری با بزرگترین تولیدکننده تریاک و حشیش جهان، متحمل بیشترین هزینه‌های مادی و معنوی شده است.

رضایی در پایان با قدردانی از دست اندر کاران برگزاری همایش اظهار داشت:نتایج حاصل از سال‌ها آزمون و خطا و تجارب علمی در سطوح داخلی و بین‌المللی عرصه مبارزه مواد مخدر، موید این امر مهم است که توجه ویژه به امر کاهش تقاضا و مردمی کردن مبارزه، بایستی در اولویت نخست برنامه‌ها قرار گیرد که به حمدالله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تصمیمات خطیر ستاد مبارزه با مواد مخدر در طول سال‌های اخیر، در این مسیر کارساز قرار گرفته و با اجرای برنامه‎های مناسب، موفقیت‌های درخور توجهی داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوندهای مهم

تماس با ما

آدرس مرکز شماره 1 (خواهران) :

ورامین-میدان رازی-ابتدای بلوار رسالت-جنب آتش نشانی-ساختمان شهید مهتدی-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره های تماس :36220146 – 36229945    – کدپستی 3371739974

آدرس مرکز شماره 2 (برادران) :

ورامین-بلوار رسالت-مجتمع عفاف-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره تماس:36220091

 

آدرس مرکز نقشه

تمام حقوق برای دانشگاه علمی کاربردی ورامین محفوظ میباشد


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/pesarek2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373