نکاتی پیرامون پذیرش درنظام ترمی

برابر مواد آیین نامه آموزشی دوره کاردانی ترمی مصوب جلسه339 شورای عالی برنامه ریزی

ماده 2- نام نویسی: بعد از اعلام قبولی پذیرفته شده موظف است برای نام نویسی و انتخاب واحد مراجعه نماید. عدم مراجعه برای نام نویسی در نخستین نیمسال تحصیلی پس از اعلام نتایج انصراف از تحصیل تلقی خواهد شد.

ماده 3- دانشجو موظف اشت در هر نیمسال در زمانی که دانشگاه اعلام می کند برای انتخاب واحد مراجعه کند، عدم مراجعه دانشجو برای انتخاب واحد بدون اطلاع و عذر موجه در یک نیمسال به منزله انصراف از تحصیل است.

ماده 6- هر سال تحصیلی مرکب از دو نیمسال تحصیلی(مهر و بهمن) و عنداللزوم یک دوره تابستانی و هر نیمسال تحصیلی شامل 16هفته آموزش و هر دوره تابستان شامل 6 هفته آموزش است.

ماده 10- تعداد واحدهای درس لازم برای گذراندن دوره های کاردانی بین 68 تا 72 واحد و کارشناسی ناپیوسته 67  تا 70 واحد می باشد.

تذکر: با توجه به بخشنامه 8169/92/م مورخ 28/2/92 دانشگاه جامع به دلیل جایگزین شدن درس 2واحدی دانش خانواده وجمعیت به جای درس یک واحدی تنظیم خانواده سقف واحد دانشجویان کاردانی حرفه ای(ورودی های مهر92 به بعد) به 73 واحد افزایش یافته است.

ماده 11- هر دانشجو می تواند در هرنیمسال حداقل12 و حداکثر20 واحد درسی انتخاب کند. (ورودی های قبل از مهر91)

ماده 7 آیین نامه آموزشی دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و ناپیوسته مصوب جلسه 803  مورخ8/5/91- هر دانشجو می تواند در هرنیمسال حداقل14 و حداکثر20 واحد درسی انتخاب کند و در دوره تابستانی 6واحد است.(مختص ورودی های مهر91 به بعد)

تبصره 1: اگر معدل دانشجویی در یک نیمسال حداقل 17 باشد، در نیمسال تحصیلی بعد می تواند حداکثر تا 24واحد درسی نماید.

تبصره 4 ماده11: در مواردیکه دانشجو برای فراغت از تحصیل حداکثر 24واحد باقی داشته باشد، حتی اگر مشروط باشد می تواند تمامی واحدهای باقیمانده را در یک نیمسال انتخاب کند مشروط به اینکه معدل کل کمتر از 10 نباشد.

ماده 13- حداکثر مدت مجاز تحصیل در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ورودی قبل از مهر 91 سه سال و برابر ماده13 آیین نامه آموزشی دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و ناپیوسته مصوب جلسه 803 مورخ8/5/91 حداکثر مدت مجاز تحصیل برای ورودی های مهر 91  و بعد از آن در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته5/2 سال می باشد.

تبصره ماده 12- به حداکثر سنوات تحصیلی(سه سال) دانشجویانی که حداقل 8واحد از دروس پیشنیاز پیش دانشگاهی را گذرانده باشند یک نیمسال تحصیلی افزوده می شود.

حذف اضطراری- حذف شورایی- حذف پزشکی

ماده 14- حضور دانشجو در تمام جلسات درس الزامی است و غیبت دانشجو نباید بیشتر از 3جلسه باشد، در غیر اینصورت نمره دانشجو در آن درس صفر محسوب می شود.

حذف اضطراری(تک درس)

تبصره ماده 14- غیبت موجه بیشتر از سه جلسه موجب حذف آن درس می شود و رعایت دارا بودن حداقل واحد(12واحد) برای یک نیمسال الزامی نیست ولی این نیمسال جزء یک نیمسال کامل محسوب می شود.

ماده 18- حذف اضطراری: دانشجو 5هفته مانده به پایان نیمسال به دو شرط می تواند فقط یک درس از درس های نظری خود را حذف کند: 1- غیبت دانشجو در آن درس بیشتر از سه جلسه نباش. 2- تعداد واحدهای باقیمانده وی از 12واحد کمتر نشود.(ورودی های قبل از مهر91)

حذف شورایی

ماده 15- غیبت موجه در امتحان موجب حذف آن درس می شود؛ موجه بودن غیبت به عهده شورای آموزشی دانشگاه می باشد.

تبصره ماده 15 مصوبه جلسه 803 مورخ 8/5/91- اگر غیبت دانشجو در درسی بیشتر از سه جلسه باشد یا غیبت در امتحان داشته باشد با تشخیص شورای آموزشی آن درس حذف می شود. (مختص ورودی های مهر91 به بعد)

تبصره ماده12 مصوبه فوق الاشعار- در شرایط خاص حذف کلیه دروس یک نیمسال با درخواست کتبی و تایید شورای آموزشی تا قبل از امتحانات امکان پذیر است. (مختص ورودی های مهر91 به بعد)

ماده  19- حذف ترم: حذف کلیه درس های یک نیمسال تنها در صورتی مجاز است که بنا به تشخیص شورای آموزشی دانشجو قادر به ادامه تحصیل در آن نیمسال نباشد.

حذف پزشکی

مصوبه2-مصوبه جلسه مورخ 15/11/81 شورای آموزشی علمی-کاربردی(مختص دانشجویان ترمی): چنانچه دانشجو به دلیل بیماری قادر به حضور در جلسات امتحان نباشد و تقاضای حذف پزشکی درس یا ترم داشته باشد باید حداکثر تا 48 ساعت گواهی و مدارک پزشکی جهت تایید پزشک معتمد مرکز ارائه نماید.

ماده 22- حداقل نمره قبولی در هر درس 10 می باشد.

دانشجو مشروط

ماده 27- معدل ترم دانشجو در هیچ نیمسالی نباید کمتر از 12 بلشد در غیر اینصورت انتخاب واحد در ترم بعدی به صورت مشروط خواهد بود.

ماده 28- دانشجو مشروط در ترم بعد(بجز ترم آخر) حق انتخاب بیشتر از 14واحد را ندارد.

مصوبه4- جلسه مورخ 24/4/87 : دانشجویان کاردانی و کارشناسی ناپیوسته با داشتن دو ترم سابقه مشروطی درصورتیکه معدل کل کمتر از 10 داشته باشند در هر مرحله ای که باشند از ادامه تحصیل محروم می گردند ولی اگر معدل کل آنان بالای 10 باشد تا مادامی که در ترم دیگری مشروط نشوند با رعایت مدت مجاز تحصیل می توانند ادامه تحصیل دهند.

معرفی به استاد

تبصره 2 ماده 11: درصورتیکه دانشجو برای فراغت از تحصیل تنها یک درس نظری باقیمانده داشته باشد، می تواند امتحان آن درس را در طول نیمسال از طریق معرفی به استاد بگذراند.

ماده 8 آیین نامه آموزشی دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و ناپیوسته مصوب جلسه 803  مورخ8/5/91(مختص ورودی های مهر91 به بعد)

درصورتیکه دانشجو برای فراغت از تحصیل تنها دو درس نظری باقیمانده داشته باشد، می تواند آن دو درس را از طریق معرفی به استاد بگذراند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوندهای مهم

تماس با ما

آدرس مرکز شماره 1 (خواهران) :

ورامین-میدان رازی-ابتدای بلوار رسالت-جنب آتش نشانی-ساختمان شهید مهتدی-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره های تماس :36220146 – 36229945    – کدپستی 3371739974

آدرس مرکز شماره 2 (برادران) :

ورامین-بلوار رسالت-مجتمع عفاف-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره تماس:36220091

 

آدرس مرکز نقشه

تمام حقوق برای دانشگاه علمی کاربردی ورامین محفوظ میباشد


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/pesarek2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373