گزارش تصویری همایش “بررسی شیوه های مدیریتی مبارزه با موادمخدّر با پیشگیری از جرم و با رویکرد آینده پژوهی”

با حضور مسئولین لشگری و کشوری شهرستان ورامین سرهنگ جمال نیکجو جانشین فرمانده نیروی انظامی شرق استان تهران ، سیدمحسن رضایی رئیس شورای اسلامی شهر ورامین ، ریاست و کارکنان و اساتید و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین همایش “بررسی شیوه های مدیریتی مبارزه با موادمخدّر با پیشگیری از جرم و  با رویکرد آینده پژوهی” در سالن همایش های شهرداری ورامین برگزار شد .

 ۲۰۱۵۰۵۱۲_۱۱۰۰۵۰

در این همایش که با اجرای میثم تفرشی و گروه تواشیح آل یاسین ورامین همراه بود ، سید محسن رضایی رئیس شورای اسلامی شهر و عضو هیات امنای دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین با اشاره به تعیین سیاست های مقام معظم رهبری با مواد مخدر در ۱۱ محور گفت:اعتیاد به موادمخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب شده و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‏هاى مختلف مى‌گـــــردد.

وی ادامه داد:اعتیاد بعنوان یک آسیب اجتماعی، هیچ گاه بطور کامل ریشه‌کن نخواهد شد، اما با تدبیر، اندیشه و تلاشى مخلصانه حداقل می‏توان آنرا به کنترل درآورد.

گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   2
رضایی ادامه داد:در این برهه حساس تاریخی، پدیده مواد مخدر و روانگردان‌ها، بیش از هر زمان دیگری، سلامت بشریت را با تهدیدی جدی مواجه نموده است. در یک سو شبکه‌های پیچیده و مافیائی تهیه و توزیع مواد مخدر، با حداقل ده میلیون عضو فعال در سطح جهان و با اهدافی پلید و سودجویانه، در پی کسب سودهای سرشار هستند و در دیگر سوی قضیه، بیش از دویست میلیون نفر در اقصی نقاط گیتی، به دلایل و ریشه‌های زیستی، روانی، اجتماعی و اقتصادی، داوطلبانه مواد مخدر مصرف می‎کنند.

رییس شورای اسلامی شهر ورامین ادامه داد:متاسفانه جریان مبارزه با مواد مخدر، از طرف قدرت‌های بزرگ جهانی مورد توجه و حمایت لازم قرار نگرفته و حتی بعضا از این ابزار مهم نیز، به عنوان اهرم فشار و نفوذ خود در برخی کشورها بهره می‎جویند. در این میان میهن اسلامی ما به لحاظ موقعیت حساس منطقه‌ای و جهانی و همجواری با بزرگترین تولیدکننده تریاک و حشیش جهان، متحمل بیشترین هزینه‌های مادی و معنوی شده است.

گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   4

رضایی در پایان با قدردانی از دست اندر کاران برگزاری همایش اظهار داشت:نتایج حاصل از سال‌ها آزمون و خطا و تجارب علمی در سطوح داخلی و بین‌المللی عرصه مبارزه مواد مخدر، موید این امر مهم است که توجه ویژه به امر کاهش تقاضا و مردمی کردن مبارزه، بایستی در اولویت نخست برنامه‌ها قرار گیرد که به حمدالله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تصمیمات خطیر ستاد مبارزه با مواد مخدر در طول سال‌های اخیر، در این مسیر کارساز قرار گرفته و با اجرای برنامه‎های مناسب، موفقیت‌های درخور توجهی داشته است.

گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   5

*** ورامین باید دیده شود و از طریق احداث مراکز تفریحی سالم هم می توانیم شهرستان ورامین را به دیگران بشناسانیم و هم اینکه از افزایش اعتیاد جوانانمان جلوگیری کنیم.***

گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   3

جانشین فرمانده نیروی انظامی شرق استان تهران گفت: ورامین باید دیده شود و از طریق احداث مراکز تفریحی سالم هم می توانیم شهرستان ورامین را به دیگران بشناسانیم و هم اینکه از افزایش اعتیاد جوانانمان جلوگیری کنیم.

سرهنگ جمال نیکجو جانشین فرمانده نیروی انظامی شرق استان تهران گفت: تولید امنیت یک کار جمعی است و مسئولینی که امروز در این مراسم حضور پیدا کردند نشان دادند که می خواهند همکاری داشته باشند.

وی ضمن بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر کمتر از دیگر فعالیت های فرهنگی بزرگ نیست خاطر نشان کرد: پیشگیری وضعی را پلیس، شهرداری و مسئولین مواد مخدر باید انجام دهند ولی رویکرد این همایش پیشگیری اجتماعی است که قرار است با حضور نخبگان و دانشجویان شهرستان به نتیجه ای برسیم که ببینیم چه فعالیت هایی می توانیم انجام دهیم تا این امر محقق شود.

جانشین فرمانده نیروی انظامی شرق استان تهران اظهار کرد: پیشگیری اجتماعی یعنی فعالیت های جمعی، در این نوع فعالیت تنها یک قسمتش نیروی انتظامی و بسیج هستند و ارگان های دیگر نیز در این زمینه باید همکاری داشته باشند.

سرهنگ نیکجو تصریح کرد: بالغ بر ۴۰۰۰ هزار شهید و ۱۱ هزار مجروح در زمینه مواد مخدر در نیروی انتظامی داریم که با این تعداد شهید و جانباز افتخار این را داریم که اعلام کنیم بین ۱۷۰ کشور در دنیا که درگیر مواد مخدر هستند، ایران اسلامی توانسته است رتبه برتر را کشف کند.

وی افزود: به لطف و همکاری مردم توانستیم ۵۰ درصد سرقت های مسلحانه را در شرق استان تهران کاهش دهیم ولی در زمینه اعتیاد نمی توانیم بگوییم که این امر به اتمام رسیده است.

جانشین فرمانده نیروی انظامی شرق استان تهران بیان کرد: اکثریت استان ها در بحث مبارزه با سرقت های سازمان یافته و مسلحانه بسیار با قدرت وارد شده اند ولی متاسفانه نتوانستیم در بحث سرقت های خرد خوب وارد شویم زیرا مهمترین عامل برای این دسته از سرقت ها مواد مخدرمی باشد.

وی راه اندازی کمپ برای شهروندان ورامینی را بسیار ضروری دانست و خاطر نشان کرد: دلیل این نیازمندی هم این است که معتادان که بیمار هستند می توانند مشکلات بسیار زیادی را برای عموم شهروندان به وجود آورند.

سرهنگ نیکجو پس از بیان اینکه مواد مخدر نیاز به یک تفکر و همت جمعی تصریح کرد: در این همایش می خواهیم علم و پژوهش های این نخبگان را با مدیران در میان بگذاریم تا بتوانیم با این همدلی به نتیجه مطلوبی برسیم.

جانشین فرمانده نیروی انظامی شرق استان تهران ضمن بیان اینکه در بحث پیشگیری تمام خانواده ها مسئول هستند بیان کرد: باید ببینیم که آیا حرکتی کردیم تا خانواده و افراد منطقه خودمان را ارزیابی کنیم تا به افراد و خانواده های معتاد کمک کنیم.

وی افزود: نباید در اداره ای فرد معتاد داشته باشیم که اگر معتادی در یکی از ادارات شهرستان باشد یعنی اینکه تمام تلاش های ما بر باد رفته است و اینجا است که ادارات به صورت مستفیم خودشان می توانند ورود پیدا کنند.

سرهنگ نیکجو اظهار کرد: نیروی انتظامی قبل از انقلاب تنها کارهای سلبی انجام می دادند ولی امروز بیش از ۸۰ درصد فعالیت های نیروی انتظامی به برکت انقلاب اسلامی مباحث فرهنگی است که انتظار همکاری از همه نخبگان و مسئولین ادارات را داریم تا بتوانیم بیش از پیش پیشرفت داشته باشیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: آخرین تهدیدی که دشمن برای آن برنامه ریزی های دقیق می کند تغییر رویکرد مواد مخدر است زیرا از این طریق افراد قاچاقچی می توانند در منازل خود و با کمترین فضا و حتی در محیطی بسته این مواد را آماده کنند که بازخوردهای بسیار مخربی نیز دارد.

گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   11گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   10

در ادامه بعد از اجرای گروه تواشیح آل یاسین ، داوران این همایش آثار و مقاله های پژوهشگران را مورد بررسی قرار داده و پس از اعلام نتایج ، از برگزیدگان برتر با لوح سپاس و هدایای نقدی تقدیر به عمل آمد .

گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   7گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   8

همچنین  در این همایش از محسن ممیزی ریاست دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین ، علی اصغرثقفی از مدرسان مرکز و اسماعیل ریحانی و اکرم بختیاری قلعه از دانشجویان و طراحان اسلایدرهمایش با لوح سپاس ، تقدیر به عمل آمد .

لازم به ذکر است در ورودی این همایش ، نمایشگاه آثار مرتبط با موادمخدر و روش های پیشگیری از اعتیاد مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت .

گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   12گزارش همایش روشهای مدیریت پیشگیری از اعتیاد - 22اردیبهشت1394   13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیوندهای مهم

تماس با ما

آدرس مرکز شماره 1 (خواهران) :

ورامین-میدان رازی-ابتدای بلوار رسالت-جنب آتش نشانی-ساختمان شهید مهتدی-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره های تماس :36220146 – 36229945    – کدپستی 3371739974

آدرس مرکز شماره 2 (برادران) :

ورامین-بلوار رسالت-مجتمع عفاف-مرکز علمی کاربردی شهرداری ورامین

شماره تماس:36220091

 

آدرس مرکز نقشه

تمام حقوق برای دانشگاه علمی کاربردی ورامین محفوظ میباشد


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/pesarek2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373