گزارش برگزاری نشست تبیینی تاریخ ورامین انقلابی+تصاویر

نشست تبیینی تاریخ ورامین انقلابی به همت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان و همچنین شهرداری و شورای اسلامی شهر در روز پنج شنبه 15 آذر 97 از ساعت 9 صبح در حسینیه ثارالله(ع) حرم مطهر شهدای گمنام شهر ورامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری ورامین، در این نشست که به مناسبت 16 آذر روز دانشجو و با حضور مهندس حمیدرضا خانی سرپرست، معاونین و مسئولان دانشگاه، جمعی از دانشجویان و مسئولان منطقه برگزار شد، دکتر عبد خدایی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام و سردار شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تبیین نقش مردم شهیدپرور و ولایتمدار ورامین در دوران های قبل و بعد از انقلاب پرداختند.

در این مراسم که با اجرای سید احمد احمدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه همراه بود، برنامه هایی از جمله قرعه کشی و اهدای جوایز، پخش کلیپ سفر مقام معظم رهبری به ورامین، برپایی ایستگاه کتابخوانی، رونمایی از کتاب ورامین از دیروز تا امروز و همچنین تقدیر از برگزیدگان بخش مقاله نویسی صورت پذیرفت. 

دکتر محمدمهدی عبدخدایی در این نشست با اشاره به استقلال کشور اظهار داشت: بسیاری از کشورها همچون چین و هند مستعمره غرب شده‌اند تنها کشوری که مستعمره نشد ایران بود چرا که انقلابی دینی داشت، در دوران مشروطیت و بعد از آن نیز در داخل و خارج کشور برخی افراد تمام تلاش خود را به کار بستند تا دین را از بین ببرند ولی به هدف خود نرسیدند که باید در تاریخ تفحص کنیم که چه شد که این مسئله رخ نداد.

وی با اشاره به قیام مردم ورامین تصریح کرد: رضاخان ۲۰ سال تلاش کرد که عمامه‌ها و دین را از بین ببرد و مردم را متحدالشکل کند چنانچه متحمل هزینه‌های بسیار زیادی در این رابطه شدیم در آن روز حزب توده که به پشتیبانی شوروی به وجود آمده بود و بعد از آن نیز جمعیت‌ها و حزب‌های گوناگون شکل گرفتند و از سوی دیگر نیز اقوام مختلف می‌خواستند مستقل شوند همان چیزی که امروز هنوز آمریکا به دنبال آن است اما با به وجود آمدن انقلاب جلوی بسیاری از این مسائل گرفته شد.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام ادامه داد: در آن روز نشریاتی بود که در همه روستاها توزیع می‌شد تا علیه شیعه و اصول اسلام تبلیغ کنند به همین سبب آیت‌الله بروجردی به شهرستان‌ها پیغام فرستاد که حسین بن علی(ع) آن مصائب را در کربلا کشید تا اسلام و شیعه باقی بماند و نگذارد که اسلام از بین برود، بنابراین همگان باید تاریخ را بخوانیم تا بدانیم که در آن روز ایران چه اتفاقاتی علیه دین و مردم رخ داد و آیت‌الله بروجردی چه اقدامات ارزشمندی برای حفظ دین و منافع مردم انجام داد.

عبدخدایی عنوان کرد: اقدامات آیت‌الله بروجردی مردم را آگاه کرد و حتی افراد بزرگی که از اسلام جدا شده بودند را به راه اسلام بازگرداند، آیت‌الله کاشانی و نواب صفوی نیز از جمله افرادی بودند که شدیداً پیگیر منافع ملت ایران اسلامی بودند و در مسیر شهید مدرس پیش رفتند که همگی در این راه شهید شدند.

وی با اشاره به فرهنگ‌سازی حوزه شهادت افزود: شهدای ما کارهای بسیار مهمی انجام دادند که به سبب فرهنگ‌سازی آیت‌الله بروجردی بود ضمن اینکه امام خمینی(ره) هم که همه شاخص‌های سه گروه آن روز را داشت وارد صحنه شد و ملت ایران از تحقیر نجات پیدا کرده و در ۱۵ خرداد زنگ بیداری به صدا درآمد.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام در پایان با بیان اینکه امام خمینی(ره) با ویژگی‌های منحصر به فرد از افرادی مانند شریعتی برتر بود خاطرنشان کرد: اگر امروز و در این پیچ تاریخی به سلامت عبور کنیم شاخ آمریکا را شکسته‌ایم و این مسئله به شرطی محقق می‌شود که همگان گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم و در این صورت می‌توانیم آل سعود این گاو شیرده غرب را نیز از بین ببریم.

همچنین سردار رمضان شریف در این نشست با اشاره به عدم‌ آگاهی بیش از 50 درصد نسل جدید با سختی‌های مبارزات انقلابی اظهار داشت: بخش عمده‌ای از جمعیت ما دوران مبارزات مردم ایران برای رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را لمس نکرده‌اند و ما نیز توانایی لازم برای بیان درست این مسائل را نداشتیم چرا که اگر می‌توانستیم مسائل را بیان کنیم امروز وضعیت بهتری داشتیم.

وی عنوان کرد: شبکه‌های معاند با خبرسازی‌های جعلی نمی‌توانستند عظمت دستاوردهای انقلاب را از بین ببرند و ما شرمنده‌ایم که امروز در این رسانه‌ها شاهد تطهیر رژیم شاه هستیم، آن‌ها نباید به خود اجازه ‌دهند که در مورد اقدامات و خدمات آن رژیم اشغالگر و دزد حرف بزنند.

سخنگوی سپاه با اشاره به اظهارات ترامپ در مورد عربستان سعودی افزود: آمریکایی‌ها امروز منابع آل سعود را می‌بلعند و در سازمان ملل و در حضور 200 کشور جهان اعلام می‌کنند که آن‌ها از دید ما گاو شیردهی هستند که تا زمانی که شیر دارند آن‌ها را می‌دوشیم و در انتها نیز آن را ذبح می‌کنیم.

شریف با بیان اینکه رژیم شاه نیز در گذشته وضعیتی چون امروز آل سعود داشت تصریح کرد: ایران امروز ایرانی سربلند است که در طول 40 سال گذشته همزمان با دست و پنجه نرم کردن با توطئه‌های دشمن در امن‌ترین شرایط در تلاش برای افزایش زیرساخت‌های کشور بوده است، در صورتی که پیش از این کشوری کاملاً وابسته بودیم و مستشاران تمام امورات ما را در حوزه‌های مختلف در دست داشتند.

وی ادامه داد: خدا را شاکر هستیم که انقلاب بعد از 40 سال چهره تابناک خود را نشان داده و به همگان ثابت کرده که این انقلاب همواره پابرجا خواهد بود و مدعیان حقوق بشر هم اگر می‌خواهند با تروریست مقابله کنند باید مجسمه شهید حججی‌ها را در شهرهای مختلف دنیا نصب کند؛ زیرا چهره مقاوم این شهید بود که پیام مقاومت را به دنیا صادر کرد.

سخنگوی سپاه با بیان اینکه غربی‌ها باید قدر مدافعان حرم که نیروهای واقعی در مبارزه با تروریست هستند را بدانند گفت: آمریکا و صهیونیست به دنبال آن بودند که چهره‌ پیامبر(ص) و دین مبین اسلام را با اقدامات داعش لکه‌دار کنند اما سربازان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری با عشق و ارادت به اهل بیت(ع) وارد عرصه شدند و این دستاورد بزرگ را به دنیا ارائه دهند.

شریف بیان کرد: اطمینان داریم که به فضل الهی و برکت مجاهدت فرزندان انقلابی در حوزه مقاومت و عده‌ای که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که رژیم صهیونیستی سال آینده را نخواهد دید که حتماً محقق خواهد شد و امروز با سربلندی و با شهامت اعلام می‌کنیم که ملت ما با پیمودن این سال‌های سخت این مسیر را طی کرده و با تمام توان اعلام می‌کند که از حامیان انقلابی‌مان دفاع کنیم.

وی خطاب به دشمنان انقلاب اسلامی ادامه داد: با صدای بلند اعلام می‌کنیم شما روزگاری حزب بعث و صدام را داشتید که 80 کشور از آن‌ حمایت می‌کردند اما امروز نابود شده‌اند در حالی که امروز مزار شهدای ما ملجأ نیروهای جوان و نوجوان شده است، امروز به دشمنان اعلام می‌کنیم که شما هیچ راهی ندارید مگر اینکه صلابت این ملت را به رسمیت بشناسید زیرا این ملت در این 40 سال مانند فولاد آب‌دیده ضربات شما را تحمل کرده است و امروز به جایی رسیده که می‌تواند به شما ضربات مهلکی وارد کند.

سخنگوی سپاه تصریح کرد: ملت ما هدف بزرگ‌تری دارد و آن مبارزه با غده سرطانی است و هیچ‌گاه حوادثی که توسط آل‌سعود به وجود آمده است را فراموش نمی‌کند که آن‌ها با پول‌های خود چه بلایی بر سر ملت اسلامی ایران آوردند.

وی در پایان با اشاره به حضور همواره در صحنه مردم ورامین خاطرنشان کرد: مردم ورامین می‌توانند به شهدای خود که در پیش از انقلاب اسلامی و پس از آن به شهادت رسیده‌اند ببالند، مردم ورامین در همه بزنگاه‌ها حضور باشکوهی دارند؛ چرا که پای نظام ایستاده‌اند و امیدواریم که مسئولان ما نیز بتوانند در قبال این ایستادگی اقدامات مناسبی انجام داده و خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه کنند چرا که مردم ولی نعمتان ما هستند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*