دستورالعمل درس کارورزی+ فایل pdf فرم ها


دوره کارورزی امکان و فرصتی مناسب برای دانشجویان به منظور کسب مهارت لازم در محیط واقعی کار محسوب می شود که نه تنها باعث افزایش قابلیت های آنان برای اشتغال در آینده شده ، بلکه به کارورزان این امکان را می دهد تا علاوه بر ورزیده شدن در محیط کار،بتوانند بهتر از علاقه مندی های و گرایش های خود در زمینه های مختلف پی برده و نقاط ضعف و قوت کار خود را ارزیابی کنند.

این دستورالعمل در راستای تبصره 2 ماده 11 آئین نامه نظام آموزش مهارت و فناوری مصوب  01/08/1390 هیئت وزیران به منظور سازماندهی نحوه اجرای کارورزی مطابق با مصوبات شورای برنامه ریزی درسی و آموزش مهارتی دانشگاه برای رشته های مختلف در تمامی گروه های آموزشی تدوین می گردد.

ماده 1: تعاریف و اختصارات

1-کارورزی : دوره ای است که دانشجویان با حضور در بنگاه های اقتصادی ،واحد های صنعتی،خدماتی،کشاورزی ،فرهنگی و هنری ضمن استفاده از آموخته های علمی و فنی توان مهارتی خود را  افزایش می دهند.

2-کارورز: به دانشجویی گفته میشود که دوره کارورزی را در محیط واقعی کار تحت نظارت مدرس  طی نماید.

3:مدرس کارورزی: فردی است دارای کد مدرسی و حداقل 3 سال تجربه مفید مرتبط  با رشته مورد نظر که توسط معاون آموزشی و پژوهشی مرکز تعیین میگردد تا مسولیت هدایت کارورز را بر عهده گیرد و در این دستورالعمل به اختصار ((مدرس)) نامیده می شود.

4-سرپرست محل کارورزی: بالاترین مقام مسئول محل کارورزی و یا مدیر آموزشی آن محل است که در این دستورالعمل به اختصار ((سرپرست)) نامیده می شود.

5-مربی: فردی است شاغل در محل کارورزی که به دانش و تجربه رشته مورد نظر تسلط و مهارت کافی داشته و توسط سرپرست کارورزی معرفی میگردد و مسئولیت انتقال دانش و تجربه را به کارورز بر عهده دارد.

6-محل کارورزی:منظور از محل کارورزی  محیط واقعی کار است که از شرایط لازم و دانش فنی و به روز جهت انتقال دانش و مهارتهای مورد نظر به کارورز برخوردار باشد.

7-مرکزآموزش: شامل کلیه مراکز آموزش عالی علمی کاربردی و موسسات آموزش  عالی آزاد فعال در سطح کشور میباشد که در این دستورالعمل به اختصار ((مرکز)) نامیده می شود.

8– دفتر کار آفرینی: دفتری است که در مرکز کلیه امور کارورزی از قبیل هماهنگی جهت بازدیدهای علمی و پژوهشی، معرفی جهت انجام کارورزی و ایاب و ذهاب کارورز را عهده دار است و در این دستورالعمل به اختصار ((دفتر)) نامیده می شود.

دانشجویان گرامی ، جهت دریافت فرم های کارورزی می توانید روی تصویر ذیل کلیک نمائید .

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*